Maus Now: Selected Writing

Kód: 9780241509050
€25,99 –7 %
maus now selected writing 9780241509050
€25,99 –7 % €23,99
Ihneď (3 ks)
Môžeme doručiť do:
3.10.2023
Možnosti doručenia

Súborné vydanie esejí v anglickom jazyku o oceňovanom komikse Maus. Prečítajte si ako je dielo Maus vnímané v dnešnom svete rozličnými štátmi a kultúrami.

Detailné informácie

Podrobný popis

O komikse v slovenčine:

Maus Now je bohato ilustrovaná kniha, v ktorej poprední kultúrni kritici, autori a akademici reflektujú radikálny úspech a inováciu Art Spiegelmanovho majstrovského diela Maus, ktoré získalo Pulitzerovu cenu.

Je ťažké preceniť Art Spiegelmanov vplyv na povojnovú americkú kultúru. Tento autor, ktorý získal Pulitzerovu cenu, je jedným z našich najvplyvnejších súčasných umelcov a jeho majstrovské dielo Maus ovplyvnilo oblasti literatúry, histórie a umenia. Zbierka Maus Now, ktorá obsahuje reakcie na dielo potvrdzujúce jeho jedinečné a prelomové postavenie, je novou zbierkou esejí, v ktorej spisovatelia ako Philip Pullman, Robert Storr, Ruth Franklin a ďalší pristupujú k zložitosti diela Maus z rôznych uhlov pohľadu a tradícií.

Táto zbierka, ktorú zostavila americká literárna vedkyňa Hillary Chuteová, odborníčka na komiksy a grafické naratívy, ponúka prvé preklady dôležitých francúzskych, hebrejských a nemeckých esejí o diele Maus a zhromažďuje najlepšie svetové texty o tomto klasickom diele grafického svedectva.

 

O komikse v angličtine:

A richly illustrated book in which leading cultural critics, authors, and academics reflect on the radical achievement and innovation of Art Spiegelman's Pulitzer Prize-winning masterpiece Maus

It is hard to overstate Art Spiegelman's effect on postwar American culture. The Pulitzer Prize-winning author is one of our most influential contemporary artists, and his masterpiece Maus has shaped the fields of literature, history, and art. Collecting responses to the work that confirm its unique and terrain-shifting status, Maus Now is a new collection of essays that sees writers such as Philip Pullman, Robert Storr, Ruth Franklin, and others approaching the complexity of Maus from a wide range of viewpoints and traditions.

Offering translations of important French, Hebrew, and German essays on Maus for the first time, this collection edited by American literary scholar Hillary Chute - an expert on comics and graphic narratives - assembles the world's best writing on this classic work of graphic testimony.

Dodatočné parametre

Kategória: Nezaradené komiksy
Superhrdina, Séria: Rôzne
Autor: Art Spiegelman, Hillary Chute
Počet strán: 432
Prevedenie: Pevná väzba
Rozmer: cca 162 x 240 x 40 mm
Jazyk: po anglicky
Rok vydania: 2023
ISBN: 9780241509050

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: