Legend of Luther Arkwright

Kód: 9781787332324
25,99 € –4 %
legend of luther arkwright 9781787332324
25,99 € –4 % 24,90 €
Ihneď (2 ks)
Môžeme doručiť do:
5.3.2024
Možnosti doručenia

Nové vydanie komiksových dobrodružstiev Luthera Arkwrighta, ktoré sú považované za prvý britský komiks. Sledujte Luthera v historicky paralelných, no odlišných, svetoch.

Detailné informácie

Podrobný popis

O komikse v slovenčine:

Nová kniha v oceňovanej sérii sci-fi grafických románov Bryana Talbota s legendárnou postavou Lutherom Arkwrightom

Dobrodružstvá Luthera Arkwrighta, prvýkrát publikované v roku 1978, sú mnohými považované za prvý britský grafický román. Tento prelomový, experimentálny sci-fi príbeh pre dospelých bol oslavovaný mnohými spisovateľmi a umelcami, vrátane Alana Moorea, Neila Gaimana, Jean Girouda (Moebius) a Michaela Moorcocka, a inšpiroval a ovplyvnil mnohých tvorcov komiksov. Jeho pokračovanie, Srdce impéria, vyšlo v roku 2001. Obe knihy sú neustále v tlači od svojho prvého vydania.

Legenda o Luthrovi Arkwrightovi, odohrávajúca sa päťdesiat rokov po udalostiach predchádzajúcich kníh, je ďalším samostatným príbehom. Aj keď si zachováva úplnú kontinuitu s mythom Arkwrighta, je to iný druh dobrodružstva pre dospelých. Arkwright, prenasledovaný cez viaceré historicky odlišné paralelné svety, utopické aj dystopické, a čeliaci oveľa silnejšiemu protivníkovi, bojuje o záchranu ľudstva pred masovou skazou; jeho jedinou výhodou sú jeho skúsenosti a sila vôle.

Legenda o Luthrovi Arkwrightovi, nádherne nakreslená majstrom rozprávania a držiteľom Eisnerovej ceny Bryanom Talbottom, je míľnikom v histórii britských komiksov.

 

O komikse v angličtine:

A new book in Bryan Talbot's award-winning science fiction graphic novels series, starring the legendary character Luther Arkwright

The Adventures of Luther Arkwright, first serialised in 1978, is considered by many to be the first British graphic novel. Praised by many writers and artists, including Alan Moore, Neil Gaiman, Jean Giroud (Moebius) and Michael Moorcock, the ground-breaking, experimental adult SF story was a seminal work, inspiring and influencing many comic creators. Its sequel, Heart Of Empire, was published in 2001. Both books have been continually in print since they were first published.

Set fifty years later, The Legend of Luther Arkwright is another stand-alone story. While still maintaining total continuity with the Arkwright mythos, it is a different kind of adult adventure. Pursued across multiple historically divergent parallel worlds, both utopian and dystopian, and facing a far superior adversary, Arkwright battles to save humanity from mass destruction; his only edge is his experience and force of will.

The Legend of Luther Arkwright, beautifully drawn by master storyteller and Eisner Award-winning comics creator Bryan Talbot, is a milestone in British comics history.

Dodatočné parametre

Kategória: Nezaradené komiksy
Superhrdina, Séria: Rôzne
Autor: Bryan Talbot, Adrian Tchaikovsky
Počet strán: 240
Prevedenie: Pevná väzba
Rozmer: cca 218 x 304 x 25 mm
Jazyk: po anglicky
Rok vydania: 2022
ISBN: 9781787332324

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: