Bivoj - aneb alternativní Staré pověsti české

Kód: 9788074565342
28,99 €
Ihneď (2 ks)
Môžeme doručiť do:
27.2.2024
Možnosti doručenia

Súborné vydanie fantasy príbehov odohrávajúcich sa na území Česka od známeho slovenského autora Juraja Červenáka. Napínavé historky, ktoré naženú zimomriavky.

Detailné informácie

Podrobný popis

O knihe v slovenčine:

Rieka Vltava oddeľuje územie kmeňa Čechov od Návu, kniežatstva duchov na zakázanom východnom brehu. Iba raz za rok je vladykom a starešinom dovolené prekročiť jej tok a vystúpiť na posvätný Chrasten, aby tam vo svätyni Vyšehrad obetovali bohom a žiadali kňažnú Libušu o hadačské predpovede a rozsudky vo vzájomných sporoch.

Tento rok však výročné slávnosti predchádzajú zlé znamenia. Libušina sestra Kazi bola cestou zo svojho hradiska napadnutá desivým démonom s diviačnou podobou. Vedmu v poslednej chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojov, lovec z rodu Strošovcov. Kto besa vyvolal? Prečo sa niekto pokúša zasiať medzi české lechy zvar? A ako to súvisí s varovaním ducha Libušinho otca, váženého kniežaťa Kroka, ktorý sa zjavil svojim dcéram a priniesol zvesť o hrozbe, prichádzajúcej z tajomných končín až niekde za hvozdy mŕtvych?

Kompletné vydanie všetkých dobrodružstiev slovanského reka. Obsahuje novelu Vládca strieborného šípu a romány Bivoj besobijca a Bivoj bojovník.

 

O knihe v češtine:

Řeka Vltava odděluje území kmene Čechů od Návu, knížectví duchů na zapovězeném východním břehu. Pouze jednou za rok je vladykům a stařešinům dovoleno překročit její tok a vystoupit na posvátný Chrasten, aby tam ve svatyni Vyšehrad obětovali bohům a žádali kněžnu Libuši o hadačské předpovědi a rozsudky ve vzájemných sporech.

Letos však výroční slavnosti předcházejí zlá znamení. Libušina sestra Kazi byla cestou ze svého hradiště napadena děsivým démonem s kančí podobou. Vědmu v poslední chvíli zachránil Bivoj, syn Sudivojův, lovec z rodu Strošovců. Kdo běsa vyvolal? Proč se někdo pokouší zasít mezi české lechy svár? A jak to souvisí s varováním ducha Libušina otce, váženého knížete Kroka, který se zjevil svým dcerám a přinesl zvěst o hrozbě, přicházející z tajemných končin až někde za hvozdy mrtvých?

Kompletní vydání všech dobrodružství slovanského reka. Obsahuje novelu Vládce stříbrného šípu a romány Bivoj běsobijce a Bivoj válečník.

Dodatočné parametre

Kategória: Fantasy
Superhrdina, Séria: Rôzne
Autor: Juraj Červenák
Počet strán: 704
Prevedenie: Pevná väzba
Rozmer: cca 145 x 221 mm
Jazyk: po česky
Rok vydania: 2023
ISBN: 9788074565342

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: