Skateboard

Spoznaj históriu a vývoj skateboardingu od jeho skromných začiatkov až po dnešok v komplexnej knihe s viac ako 500 fotografiami a pútavými textami.

Dostupnosť približne 4-6 týždňov.
Môžeme doručiť do:
24.9.2024
Možnosti doručenia
Kód: 9781838667498
51,99 € –8 % 47,49 €
Skateboard
skateboard kniha 9781838667498 1
contact-form-0
51,99 € –8 %

O knihe v slovenčine:

Ako sa píše v časopisoch Vogue, Thrasher, HYPEBEAST a The Art Newspaper

Autoritatívna kronika histórie a vývoja dizajnu skateboardov od roku 1950 do súčasnosti

Od obyčajnej drevenej dosky až po dnešné high-tech modely, skateboard prešiel dramatickou premenou. Kniha "Skateboard" skúma zlaté éry skateboardingu prostredníctvom viac ako 100 dosiek, ktoré priniesli zlomové body v histórii tohto športu.

Šesť tematických kapitol, chronologicky zoradených podľa desaťročí, sa zameriava na materiály, dizajn a udalosti, ktoré definovali umenie, šport a kultúru skateboardingu.

Kniha vznikla v úzkej spolupráci so značkou Converse, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou skateboardovej kultúry od svojho vzniku. Kniha "Skateboard" je plná informácií a pohľadov na ľudí a udalosti, ktoré formovali tento šport. Obsahuje viac ako 500 ilustrácií, vrátane novovytvorených štúdiových záberov a historických obrázkov, ktoré plne zachytávajú technický, vizuálny a konštrukčný vývoj skateboardu v priebehu času.

Každý skateboard uvedený v knihe - od modelu Skee-Skate z roku 1963 po profesionálny model Mika Vallelyho z roku 1989 - je odfotografovaný v mierke, ktorá umožňuje čitateľovi posúdiť jeho osobitý štýl a veľkosť v porovnaní s ostatnými. Fotografie sú sprevádzané pútavným textom od autora, dizajnéra a bývalého skejtera Jonathana Olivaresa. Prostredníctvom výberu archívnych akčných fotografií ožívajú aj profesionálne modely legendárnych skejterov, ako sú Laura Thornhill, Ray "Bones" Rodriquez, Tony Hawk, Natas Kaupas a Mike Vallely.

Kniha "Skateboard" obsahuje predslov od Paula "Professora" Schmitta.

 

O knihe v angličtine:

As seen in Vogue, Thrasher, HYPEBEAST, and The Art Newspaper

An authoritative chronicle of the history and evolution of skateboard design from 1950 to the present day

From its starting point as a simple wooden plank to the high-tech models of today, the skateboard has undergone a dramatic evolution. Skateboard explores the golden eras of skateboarding through over 100 boards that brought about turning points in the sport’s history.

Across six thematic chapters, organized chronologically by decade, the book focuses on the materials, designs, and events that have defined the art, sport, and culture of skateboarding. Developed in close collaboration with Converse – a brand engrained in skateboarding culture since its inception – Skateboard is packed with information and insights about the people and events that have shaped the sport, with more than 500 illustrations spanning newly studio-shot and historical images that fully capture the skateboard’s technical, makeup and structural development across time. 

Each board featured in the book – from the 1963 Skee-Skate to the 1989 Mike Vallely pro model – is photographed to scale, allowing the reader to gauge the board’s individual flair and size in relation to its counterparts, and accompanied by engaging text from author, designer, and former skater Jonathan Olivares. Pro models of iconic skaters such as Laura Thornhill, Ray ‘Bones’ Rodriquez, Tony Hawk, Natas Kaupas, and Mike Vallely are also brought to life in a selection of archival action shots.

Skateboard features a foreword by Paul 'Professor' Schmitt.

Dodatočné parametre

Kategória: Artbook, Teória
Superhrdina, Séria: Rôzne
Autor: Jonathan Olivares
Počet strán: 240
Prevedenie: Pevná väzba
Rozmer: cca 213 x 25 x 278 mm
Jazyk: po anglicky
Rok vydania: 2024
ISBN: 9781838667498

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: