Lord of the Rings Box Set

Pán prsteňov v kompletnej trilógii v angličtine! Ak máte radi fantasy a hlavne Tolkiena, cesta Spoločenstva prsteňa s cieľom zničiť Jeden Prsteň Vás určite osloví.

Dostupnosť približne 4-6 týždňov.
Môžeme doručiť do:
15.8.2024
Možnosti doručenia
Kód: 9780261102385
25,99 € –6 % 24,24 €
Lord of the Rings Box Set
lord of the rings box set 9780261102385
25,99 € –6 %

O knihe v slovenčine:

Kresťan si môže takmer odpustiť, že nečítal Bibliu, ale fanúšikovi fantasy, ktorý nečítal epos J.R.R. Tolkiena, definitívny trojdielny epos Pána prsteňov (zahŕňajúceho Spoločenstvo prsteňa, Dve veže a Návrat kráľa) a jeho pôvabného predchodcu Hobita, niet spásy. Je všeobecne známe, že mnohé (ak nie väčšina) fantasy diela sú v nejakom smere odvodené od Tolkiena, ale vplyv Pána prsteňov je taký univerzálny, že ho všetci od Georgea Lucasa po Led Zeppelin využili na jeden alebo druhý účel.

Pán prsteňov nie je revolučný len preto, že bol priekopnícky, ale je nadčasový aj preto, že je dielom naozaj špičkovej mysle. Tolkien bol uznávaný jazykovedec a oxfordský učenec starovekých jazykov, s pevnými názormi na dôležitosť mýtov a príbehov a hlbokým obdivom k prírode. Jeho epos, ktorý vznikal 10 rokov, rozpráva o Veľkej vojne o prsteň a o uzavretí Tretieho veku Stredozeme, v čase, keď mágia začína v tomto svete slabnúť a muži sa stávajú dominantnými. Tolkien toto prechodné obdobie detailne opisuje s veľkou zručnosťou a láskou a vytvára tak v Pánovi prsteňov univerzálny a zovšeobecňujúci príbeh, ktorý je právom oslavovanou klasikou.

 

O knihe v angličtine:

A Christian can almost be forgiven for not reading the Bible, but there's no salvation for a fantasy fan who hasn't read the gospel of the genre, J.R.R. Tolkien's definitive three-book epic, the Lord of the Rings (encompassing The Fellowship of the Ring, The Two Towers, and The Return of the King), and its charming precursor, The Hobbit. That many (if not most) fantasy works are in some way derivative of Tolkien is understood, but the influence of the Lord of the Rings is so universal that everybody from George Lucas to Led Zeppelin has appropriated it for one purpose or another.

Not just revolutionary because it was groundbreaking, the Lord of the Rings is timeless because it's the product of a truly top-shelf mind. Tolkien was a distinguished linguist and Oxford scholar of dead languages, with strong ideas about the importance of myth and story and a deep appreciation of nature. His epic, 10 years in the making, recounts the Great War of the Ring and the closing of Middle-Earth's Third Age, a time when magic begins to fade from the world and men rise to dominance. Tolkien carefully details this transition with tremendous skill and love, creating in the Lord of the Rings a universal and all-embracing tale, a justly celebrated classic. 

Dodatočné parametre

Kategória: Film, Seriály
Superhrdina, Séria: Lord of the Rings
Autor: J. R. R. Tolkien
Prevedenie: Brožovaná väzba
Rozmer: cca 114 x 178 mm
Jazyk: po anglicky
Rok vydania: 2012
ISBN: 9780261102385

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: